Kvalitní trávníkové koberce z polabí přímo od pěstitele

KONTAKTUJTE NÁS: 606 908 682

Postup pokládky

Naše firma Vám trávníkový koberec zajistí i s pokládkou a dopravou, nebo trávníkový koberec můžete položit sami dle našeho manuálu.

Postup pokládky trávníkového koberce:

1) Pozemek zbavte nežádoucích plevelů a zbytku starého trávníku. Takto vyčištěný pozemek zorejte, pokud je půda nerovná a silně zhutněná. Dále zajistěte propustnost a dostatečnou výživovou hodnotu zeminy. Ideální trávníkový substrát by se měl skládat z jednoho dílu ornice a jednoho dílu ostrého písku, tím zajistíte dostatek živin a propustnost vody. Po té srovnejte pozemek hráběmi.

2)Před položením trávníkového koberce musí být povrch zcela rovný. Válcem(vibrační deskou) půdu utužíte. Tím zabráníte výmolům a nerovnostem, které by dělali problémy při sečení. Po válcování vrchní zhutněnou vrstvu narušte hráběmi a drobné nerovnosti znovu urovnejte.

3)Nyní můžete začít pokládat trávníkový koberec. Vhodné je začít od nejdelší strany ale tak abyste nenosili trávníkové koberce přes již položený trávník. Trávníkový koberec pokládáme tzv. na vazbu jako cihly při zdění, tak aby krátké spoje byli od sebe odsazené minimálně o 1/3 délky koberce. Při pokládce většího množství nebo delší pracovní době pokládky je vhodné již položený trávník začít zalévat.

4)Po pokládce je nutné trávník opět zválcovat, abyste zajistili, že trávníkové koberce v celé ploše dobře přilehl k povrchu.

5)Nyní začněte zalévat. První dávka vody by měla být cca 20 mm srážek tak, aby povrch pod kobercem byl dostatečně mokrý. Dále monitorujte vlhkost trávníkového koberce a udržujte neustále bal trávníkového koberce vlhký po dobu zakořenění trávníku (cca 10 dní menší dávkou vody).  V žádném případě trávník v této době nehnojte!

6)Po prvním týdnu od pokládky trávník poprvé posekejte, avšak s větší pozorností, abyste trávník nevtáhli do sekačky například při otáčení stroje. Dbejte zásad sekání (správná výška sečení, ostré nože atd.)

7)Třetí týden od pokládky můžete trávník plně zatěžovat a užívat. Nastavte pravidelnou péči o trávník (sekání, zavlažování, hnojení), tak abyste trávník dlouhodobě udrželi v požadované kvalitě.

 

IMG-20210215-WA0046IMG-20210215-WA0044