Kvalitní trávníkové koberce z polabí přímo od pěstitele

KONTAKTUJTE NÁS: 606 908 682

Údržba

Správná údržba trávníku je nezbytná, aby byl váš trávník dlouhodobě hustý, zelený a odolný vůči chorobám. Zde jsou naše typy:

Sekání:

Trávník by měl být sekán vždy dobře naostřenou sekačkou. Týden po položení by měl být poprvé posekán. Při sekání dejte pozor, trávník ještě nebude silně přikořeněn. Optimální výška sekání je 3-4 cm a neměla by být podseknuta. Sekání stimuluje růst jak nadzemní, tak i podzemní části trávníku. Proto doporučujeme sekat alespoň 2 krát v týdnu.  Nikdy nesekejte více než třetinu výšky stébla trávníku.

Závlaha:

Ihned po položení trávníkového koberce proveďte zálivku alespoň 20 mm srážek a následně udržujte bal vlhký. Z důvodu zajištění dobrých podmínek k zakořenění do nové půdní vrstvy. Toto je potřeba dodržovat do doby dokud nebude trávník pevně přikořeněn.

Po přikořenění trávníku je třeba postupně změnit režim závlahy na dvakrát v týdnu po cca 20-25 litrů vody na metr čtvereční. Pokud budete trávník zalévat příliš často tak si na to trávník zvykne a vytvoří si pouze mělké kořeny, které jsou nedostatečné pro dobrý růst a příjem živin. Ovšem je důležité toto doporučení přizpůsobit vašim podmínkám (propustnost a udržitelnost vody v půdě a povětrnostním podmínkám).

Hnojení:

Správné hnojení je při nejmenším stejně důležité jako pravidelné sekání. Pokud je trávník vždy optimálně zásobován správnými živinami, trávník má po celé ploše stejnou zelenou barvu, tak plevele nemají téměř žádnou šanci. Také trávník lépe regeneruje a uzavírá mezery. Důležité je u jarního hnojení hnojit trávníkovým hnojivem s vyšším obsahem dusíku, během sezóny zas komplexním hnojivem a na podzim hnojivem s vyšším obsahem draslíku. Doporučujeme kvalitnější hnojiva určená přímo pro pěstování trávníku. Doporučené dávky hnojiva se mohou lišit v závislosti na půdní struktuře a množství srážek. Profesionální a osvědčená hnojiva lze zakoupit u nás na provozovně.

 

Dále dle požadavků na vzhled a funkčnost trávníku uživatele by měla být prováděna vertikutace, vyčesávání, aerifikace, topdressing apod.